Menu
Rezerwacja biletu na ekspresowy bus
Rezerwacja biletu na ekspresowy bus

Autobus z Lotniska Katowice do Krakowa – podróż, ceny biletów

 

Z lotniska Katowice do Krakowa podróżować można wygodnym autobusem Pyrzowiceekspres.pl wyposażonym w bezpłatny dostęp do Internetu WIFI. Pyrzowiceekspres.pl jest oficjalnym przewoźnikiem  linii lotniczej Wizz Air. Wszystkie kursy dostosowane są do lotów linii Wizz Air a także na bieżąco zmieniane w przypadku zmiany godziny przylotu. Podróż z Lotniska Katowice Pyrzowice do Krakowa trwa niecałe dwie godziny. Autobusy Pyrzowiceekspres.pl odjeżdżają z Lotniska Katowice do Krakowa z przystanku przy Lotnisku Katowice przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Warto wcześniej dokonać zakupu biletu na stronie internetowej Pyrzowiceekspres.pl lub Wizzair.com,  ponieważ umożliwia to zapewnienie miejsca w przypadku opóźnienia samolotu lub wydłużenia odprawy celnej. W przypadku opóźnienia lotu kierowca czeka na pasażerów.  Bilet kosztuje 43 zł lub 10,5 Euro. Warto sprawdzić aktualne promocje na stronie przewoźnika. Kupując bilety na stronie internetowej zapłacić można w lokalnej walucie lub w euro. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +48 603 966 598. 

 

 Autobusy oficjalnego przewoźnika Wizzair przewożące pasażerów z Lotniska Katowice do Krakowa

 

 

 

Bezpieczeństwo podróży z Lotniska Katowice do Krakowa


Wszystkie pojazdy Pyrzowiceekspres.pl wyposażone są w pasy bezpieczeństwa. Osoby podróżujące z dziećmi mogą bezpłatnie zamówić fotelik dla dziecka. Aby zamówić fotelik dla dziecka na trasie Lotnisko Katowice – Kraków należy dokonując rezerwacji online wybrać opcję zamówienia fotelika. Kierowcy autobusów Pyrzowiceekspres.pl  legitymują się oficjalnymi identyfikatorami i nie pobierają żadnych dodatkowych opłat. W przypadku płatności u kierowcy należy pobrać paragon, który stanowi podstawę ubezpieczenia w trakcie podróży. Po przybyciu do Krakowa można poprosić kierowcę, by wezwał taksówkę.

  

 

Podróż z dworca autobusowego w Krakowie do hotelu

Autobus z Lotniska Katowice przyjeżdża do Krakowa na dworzec MDA przy ulicy Bosackiej 18.  Dworzec autobusowy znajduje się w samym centrum Krakowa. Do większości hoteli i hosteli zlokalizowanych przy Rynku można dojść pieszo. Jeśli hotel znajduje się dalej skorzystać można z komunikacji miejskiej lub taksówki. W pobliżu dworca autobusowego znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Przed rozpoczęciem podróży komunikacją miejską należy zakupić bilet. Dostępne są bilety dla strefy I lub II. Podróżując do strefy II należy pamiętać o wykupieniu droższego biletu. Bilet  jednorazowego kasowania w I strefie kosztuje 3,80 zł a  bilet ulgowy  1,90 zł. Bardziej opłacalne może się okazać zakupienie biletu na dwa przejazdy, który kosztuje 7,20 zł dla osoby dorosłej i 3,60 zł za bilet ulgowy. Dostępne są również bilety czasowe – od 20 minut do 7 dni. Podane ceny dotyczą strefy I. Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom zagranicznych szkół do ukończenia 26 roku życia. W trakcie kontroli biletowej należy okazać ważną legitymację ISIC lub kartę Euro 26 Student. Bilety ulgowe przysługują również dzieciom od 4 roku życia do czasu rozpoczęcia szkoły.   Z dworca autobusowego można zamówić taksówkę. My najczęściej korzystamy Taxi Dwójki  http://www.taxi.krakow.pl/   Niektóre firmy wyceniają koszt przejazdu przed zamówieniem taksówki, co może być atrakcyjne dla zwiedzających Kraków turystów np. http://icartaxi.eu/

               

 

Podróż z Krakowa na Lotnisko Katowice

Z Krakowa na Lotnisko Katowice w Pyrzowicach dojedziemy autobusem Pyrzowiceekspres.pl W Krakowie autobusu odjeżdżają przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Pyrzowiceekspres.pl  jest oficjalnym przewoźnikiem  Wizz Air. Wszystkie kursy dostosowane są do lotów linii Wizz Air a także na bieżąco zmieniane w przypadku zmiany godzin odlotów samolotów tej linii. Przystanek autobusowy znajduje się na dworcu MDA zlokalizowanym w Krakowie przy ulicy Bosackiej 18. Autobusy z Krakowa na Lotnisko Katowice w Pyrzowicach odjeżdżają z przystanku G11 na górnej płycie dworca. 

 

Mapa – przystanek w Krakowie linii autobusowej Kraków-Lotnisko Katowice

 

 

Satysfakcja pasażerów


Pyrzowiceekspres.pl dba o satysfakcję pasażerów. W tym celu uruchomiliśmy stronę na FB. Prosimy o Państwa opinię na temat Państwa satysfakcji z podróży na trasie Lotnisko Katowice – Kraków. Adres Funapage:  https://www.facebook.com/pekspres